Szkoła Podstawowa nr 60 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy

• 9.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas 2-6 szkoły
podstawowej (klasy 2-3 na szkolnym boisku, a klasy 4-6 w sali gimnastycznej)
22 września wtorek
• 17.00 - zebranie trójek klasowych rodziców (stołówka)

UWAGA

Należność za obóz sportowo-rekreacyjny, który odbędzie się w Ustce 17-30.08.2015 r.można wpłacać na poniższe konto : Komitet Rodzicielski przy ZS nr 26 85-861 Bydgoszcz, ul. Glinki 117 Bank Pocztowy O/Bydgoszcz 27 1320 1117 2100 3484 2000 0001 Osoby, które wpłaciły w sekretariacie szkoły zaliczkę w wys.100 zł , pomniejszają należność o tę wpłatę.

Komunikat!!!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/15
1. Klasy VI i III gim. - 25 czerwca godz. 17.00
2. Klasy IV-V SP i I-II gim. - 26 czerwca godz. 8.00
3. Klasy II-III SP - 26 czerwca godz. godz. 9.30
4. Klasy I SP -26 czerwca godz. 11.00

W zakładce do pobrania dostępny jest wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolny 2015/16. Uczniowie klas I, II i IV szkoły podstawowej oraz I gimnazjum otrzymają podręczniki nieodpłatnie we wrześniu br. w szkolnej bibliotece - powyższa informacja nie dotyczy podręczników do religii.

SZKOLNY TURNIEJ GIER

8 czerwca odbył się Szkolny Turniej Gier Logicznych. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 4- 6 szkoły podstawowej. W trakcie turnieju rozgrywano cztery rodzaje gier: OFFBOARD, RUMMICUB, DOBBLE, GENIUSZ.
Do turnieju przystąpiło 16 uczestników. Każdy z nich miał prawo wyboru dwóch gier. W każdej z tych gier wyłoniono zwycięzców.
Wyniki Turnieju Gier Logicznych:
OFFBOARD: Maciej Joachimiak z klasy 6d,
RUMMICUB: Róża Paul-Freudlich 4f, Maciej Joachimiak 6d, Mikołaj Bobrowski 5b, Aleksandra Reutowicz 5b,
DOBBLE: Róża Paul-Freudlich 4f, Julia Dzwonkowska 5b,
GENIUSZ: Mikołaj Bobrowski klasa 5b.
Uczestnicy turnieju otrzymali nagrody. Gratulujemy : ) !

Klasyfikacja ogólna po 4 turniejach z cyklu "TURNIEJ 4 BASENÓW":

I miejsce SP 60 – 36 pkt (10 pkt Bryza + 10 pkt Laguna + 8 pkt Sardynka + 8 pkt Ikar) suma małych punków uzyskanych w 4 turniejach – 2583 pkt (661+700+628+594)

II miejsce SP 63 – 36 pkt (8 pkt Bryza + 8 pkt Laguna + 10 pkt Sardynka + 10 pkt Ikar) suma małych punktów uzyskanych w 4 turniejach – 2579 pkt (599+656+657+667)

III miejsce SP 65 – 20 pkt (4 pkt Bryza + 6 pkt Laguna + 4 pkt Sardynka + 6 pkt Ikar) suma małych punktów uzyskanych w 4 turniejach – 1556 pkt (389+369+346+452)

IV miejsce SP 64 – 20 pkt (6 pkt Bryza + 4 pkt Laguna + 6 pkt Sardynka + 4 pkt Ikar) suma małych punktów uzyskanych w 4 turniejach – 1524 pkt (396+296+423+409)

Po raz pierwszy od 12 lat istnienia turnieju zdobyliśmy mistrzostwo. Brały w nim udział klasy 1-4 SP

Gratulujemy!!!

Eko-Prezenter to międzyszkolny konkurs przyrodniczo-artystyczny, którym mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z klas piątych i szóstych oraz gimnazjaliści.
Gratulacje składamy uczniom naszej szkoły: Marcelinie Fabrowskiej z klasy 5a i Michałowi Kotowskiemu z klasy 5 e, którzy pokonując kolejne etapy konkursu w nagrodę pojadą na wycieczkę do zabytkowego Chełmna(nazywanego polskim Carcassonne), Świecia i zobaczą walory przyrodnicze Doliny Dolnej Wisły. Wycieczka jest w całości sponsorowana przez organizatorów konkursu. Szczególne gratulacje należą się Michałowi Kotowskiemu, który został finalistą konkursu i był najlepszy wśród swoich rówieśników.

Kolejne sukcesy naszych uczniów z przyrody i geografii !!!

W VI WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PN „ZWIĄZANI 18 POŁUDNIKIEM”
POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu i otrzymali wyróżnienia.
Kordian Rogalski z kl. 5 a - 1 MIEJSCE
Konrad Demski z kl. 5e - 3 MIEJSCE
Marcelina Fabrowska z kl. 5a - WYRÓŻNIENIE
Agata Marjańska z kl. - 5a- WYRÓŻNIENIE
Adrianna Leśniacka z kl. 3 gimnazjum- WYRÓŻNIENIE

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Gratulujemy uczniom klasy III a gimnazjum nr 15, którzy w dniach 05-07.06.2015 r. pod wodzą trenera Bartosza Zaparucha zajęli I miejsce w XI Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Grach Zespołowych - Lublin 2015.
Dwóch zawodników - uczniów naszej szkoły zostało dodatkowo docenionych nagrodami indywidualnymi:
Szymon Jezierski – najlepszy rozgrywający turnieju,
Michał Krawczyk - najlepszy zawodnik turnieju MVP.

Wyniki końcowej klasyfikacji Gimnazjady 2015 w Lublinie w piłce siatkowej chłopców: