Komunikat!!!
Dodane przez admin dnia 29 stycznia 2013 12:59

W dniach 5-6 stycznia w bydgoskim ZS 26 odbyło się aż 10 imprez pod nazwą II Festiwal Gier Umysłowych: 6 turniejów szachowych - IX Turniej Akademii Szachowej w ZS 26, 2 turnieje warcabowe - IV Turniej Warcabów Międzynarodowych i 2 turnieje brydżowe - zjazd III i IV ligi brydża sportowego. W tych dniach w szkole startowało około 200 osób. Najsilniejszymi zawodnikami na listach startowych mogli pochwalić się warcabiści, wśród których znaleźli się uczestnicy mistrzostw świata i Europy juniorów, czy medaliści mistrzostw Polski juniorów.
W rozgrywkach szachowych grało łącznie 73 uczestników z Inowrocławia, Świecia, Grudziądza, Gniezna, Bydgoszczy, Nakła, Białych Błót, Chylic, Kuźnicy Żelichowskiej, Szubina, Niemcza i Osielska. Obowiązki sędziego wypełniał Paweł Jaroch, a nad całością czuwał dodatkowo Rafał Włoch. Grupa A została zgłoszona do FIDE. I miejsce zajął Mateusz Brzeziński (MDK 1 Bydgoszcz) przed Adamem Wiśniewskim (MDK 1 Bydgoszcz) i Przemysławem Hałasem (Kopernik Inowrocław). W klasyfikacji medalowej prowadzonej ze wszystkich IX turniejów prowadzi Marek Olszewski przed Szymonem Wiśniewskim. Szczegółowe wyniki z pozostałych grup i zdobyte normy na kategorie szachowe znajdują się w poniższych tabelachk

Treść rozszerzona
W IV Turnieju Warcabów Międzynarodowych w ZS 26 grało łącznie 37 zawodników podzielonych na dwie grupy: seniorów i juniorów do lat 14 z osobną klasyfikacją juniorów do lat 10. Grano 7 rund z tempem 20 minut na zawodnika. Rozgrywki sędziował Dariusz Trafny z Janikowa. Bardzo nas ucieszył przyjazd licznej ekipy młodych warcabistów z Marek.
Wśród startujących znaleźli się między innymi uczestnicy mistrzostw świata juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się w dniach 16-22 grudnia w holenderskim Hijken - Patrycja Chrząszcz i Krzysztof Kortas. Ludwika Moczulska jest mistrzynią Polski w grupie do lat 10, Karolina Sobolewska wicemistrzynią Polski do lat 13, Bogdan Bańkowski zdobył wicemistrzostwo Polski w grupie do lat 13. Marta Bieńkowska zajęła III miejsce w mistrzostwach Polski w warcabach aktywnych w grupie do lat 16. Oczywiście jak pokazała końcowa tabela miejscowi warcabiści nie mieli większych szans z wyżej notowanymi rywalami.
I miejsce w turnieju seniorów zajął Krzysztof Kortas (Zefir Janikowo), przed Edwardem Wilczewskim (Razem Świecie) i Marcinem Dernogą (Zefir Janikowo). I miejsce w turnieju juniorów zdobyła Matra Bańkowska (Struga Marki), przed Bogdanem Bańkowskim (Struga Marki) i Martinem Banaszkiem (Struga Marki). W wydzielonej grupie juniorów do lat 10 zwyciężył Jakub Broma (Struga Marki), przed Michałem Adamskim (Bydgoszcz) i Mikołajem Nowickim (Bydgoszcz). Normy na V kategorię warcabową wypełnili: Tomasz Stawicki (Zefir Janikowo), Jakub Broma (Struga Marki) i Julia Humin (Bydgoszcz).