Komunikat
Dodane przez admin dnia 07 maja 2019 10:15

Uczniowie SP60 Wicemistrzami Polski!

W dniach 3 - 5 maja br, w Krośnie Odrzańskim odbył się turniej finałowy siatkarskich Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii młodzik. Występujący w barwach Chemika Bydgoszcz uczniowie klasy 8dp naszej szkoły, trenowani przez Bartosza Zaparuchę, zaprezentowali się rewelacyjnie, zdobywając srebrne medale i tytuł Wicemistrza Polski 2018/2019!

W drodze do finału chłopcy rozegrali 29 spotkań (22 spotkania w lidze wojewódzkiej, 4 w turnieju ćwierćfinałowym i 3 w turnieju półfinałowym). Wygrali wszystkie, tracąc jedynie 4 sety.

Turniej finałowy rozpoczęli od zwycięstwa z gospodarzami, drużyną Tęcza-Volley Gubin/Krosno Odrzańskie 2:0. Do zwycięstwa poprowadził zespół i wybrany został MVP, rozgrywający Oliwer Siwicki. Drugi mecz, to zdaniem wszystkich obserwatorów najlepsze spotkanie w całym finale. Porażka z Energetykiem Poznań 1:2 oznaczała walkę "o wszystko" w sobotnim meczu z Plasem Kielce. Zwycięstwo nad mistrzem województwa świętokrzyskiego, to w dużej mierze zasługa wracającego po poważnej kontuzji Filipa Ciechańskiego (MVP spotkania).
Spotkanie półfinałowe z Lechią Tomaszów, to prawdziwy thriller. Chemik przegrywał już 0:1 i 12:19 w secie drugim, ale końcówkę seta wygrali 13:3 doprowadzając do decydującego, trzeciego seta. W końcówce tiebreak'a serią znakomitych zagrywek popisał się Mateusz Budziński (MVP spotkania) i awans do ścisłego finału stał się faktem.
W niedzielnym finale lepszym okazał się Jastrzębski Węgiel wygrywając 2:0.
Nagrody indywidualne otrzymali:
Mateusz Budziński - najlepszy blokujący turnieju.
Mateusz Nowak - najlepszy atakujący turnieju
W drodze po srebro zawodnicy Chemika rozegrali 34 spotkania. Wygrali 32 z nich, przegrywając jedynie dwa mecze.