Komunikat!!!
Dodane przez admin dnia 08 styczeń 2020 11:12


Zakończył się pierwszy etap projektu unijnego Edu(R)Ewolucji z języka angielskiego. Naszym celem było wprowadzenie uczestników w świat języka angielskiego I pokazanie, że nauka języka to przyjemność. Biorąc pod uwagę frekwencję możemy powiedzieć, że się udało.

Chcemy, aby nasi uczestnicy bez oporów wypowiadali się po angielsku, stąd stosujemy szereg metod z wykorzystaniem gier planszowych, internetu oraz własnych pomysłów, aby przekazać wiedzę w jak najatrakcyjniejszej formie.

26 listopada oraz 3 grudnia odbyły się zajęcia "kulinarne". Uczniowie komponowali swoje ulubione posiłki, przyklejając na talerzyki produkty z gazet. Następnie opisywali w języku angielskim z czego składa się ich ulubione danie. Dzieci stworzyły również przepisy na sałatkę owocową (fruit salad), kanapki (sandwiches) oraz ciasto czekoladowe (chocolate cake) w formie wielkich krzyżówek, ucząc się przy tym wielu nowych słów.

W okresie przedświątecznym odbyły się zajęcia uczące najbardziej przydatnych wyrażeń związanych z zakupami. Uczniowie tworzyli własne sklepiki, listę zakupów, pieniądze i szli na zakupy. Liczyliśmy, ile wydali (liczebniki), ćwiczyliśmy, jak pytać o cenę, prosić o podanie produktu, wydawać resztę I opisywać swój koszyk z zakupami

Przed Bożym Narodzeniem uczniowie wykonali kartki świąteczne i nauczyli się czytać wybrane życzenia bożonarodzeniowe (naprawdę świetnie poradzili sobie z niełatwym zadaniem, przełamując nieśmiałość w czytaniu na głos po angielsku).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych zajęć

Dziękujemy naszym uczestnikom za zaangażowanie w zajęcia i mamy nadzieję, że dalsze zajęcia wzmocnią ich motywację do nauki języka angielskiego.

Happy New Year!

Marta Jasińska

Aneta Robakowska


fotorelacja w późniejszym terminie..