Turniej Mikołajkowy dla dzieci do lat 14
10 grudnia 2011 - Wiatrak Bydgoszcz

Jarosław Żebracki

W sobotę 11 grudnia 2011 roku w auli domu parafialnego przy ul. Bołtucia 5 w Bydgoszczy już po raz piąty rozegrano Mikołajkowy Turniej Szachowy. Organizatorami zawodów byli Rada Osiedla Nowy Fordon oraz Parafialny Klub Sportowy "Wiatrak". Na starcie stanęło 16 zawodników. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce z wynikiem 6,5 zajął Tomasz Żebracki (UKS MDK 5 Bydgoszcz). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się 9 letnia Kinga Młotkowska (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz)z dorobkiem 4 punktów. Grupę chłopców do 12 lat wygrał Marcin Dróbka (UKS MDK 5 Bydgoszcz). W grupie C10 triumfował Borys Paliwoda (Baszta Żnin) z rewelacyjnym wynikiem w klasyfikacji ogólnej. W C8 wszyscy zawodnicy zdobyli tą samą liczbę punktów – ostatecznie najlepszą punktację pomocniczą miał Oscar Wells (MDK 5). 3,5 punkta dało zwycięstwo w grupie D12 Zuzannie Borkowskiej (MKS EMDEK Bydgoszcz), która do końca z determinacją walczyła o wygranie klasyfikacji dziewcząt. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a zwycięzcy puchary i dyplomy. Turniej sędziowali Bogumił Żmijewski, Waldemar Wrzos oraz autor relacji.