Mistrzostwa Województwa Juniorów
(grupy wiekowe 9-11-13)
24-25 września 2011 - MDK 2 Bydgoszcz

W turnieju uczestniczyło 86 szachistów (12 uczniów SP 60 - 1/7). Grano na dystansie 7 rund z tempem 1 godzina na zawodnika. Mistrzynią województwa juniorek do lat 11 została Julia Humin. Mistrzostwo województwa juniorek do lat 9 wywalczyła Kinga Młotkowska. 10 uczniów SP 60 awansowało do półfinałów mistrzostw Polski (1/5 wszystkich półfinalistów z województwa), które odbędą się w dniach 15-22 października 2011 w Sztutowie (województwo pomorskie). Do półfinałów kwalifikuje się pierwszych 12 uczestników mistrzostw województwa. Na uwagę zasługuje fakt, iż do zdobycia było 6 kompletów medali w 3 grupach wiekowych juniorów i 3 grupach wiekowych juniorek. 3 złote medale wywalczyli szachiści Bydgoszczy (2 medale uczniowie SP 60), kolejne 3 złote medale szachiści z Grudziądza. Zdjęcia z turnieju są autorstwa Roberta Młotkowskiego.