Strona PZSzach

Strona KPZSzach

Relacja

Paweł Pawłowski

W dniu 06.05.2007 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza" w Toruniu (Rynek Staromiejski 7), odbyły się Mistrzostwa Regionu Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków.
Organizatorami turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Ognisko Pracy Pozaszkolnej Toruń" wspólnie z wyżej wymienioną placówką oświatową. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Toruń oraz ufundowaniu dwóch pucharów za pierwsze miejsca i sześciu medali przez Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego. W mistrzostwach mogły uczestniczyć dzieci urodzone w roku 2000 i młodsze z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz poza konkurencją dzieci z innych województw.
Turniej został rozegrany na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 20 minut dla każdego zawodnika. Mistrzostwa przeprowadzono w jednej grupie, z zastosowaniem oddzielnej klasyfikacji dla dziewcząt. W mistrzostwach udział wzięło 27 uczestników (23 chłopców i 4 dziewczynki). Zawodnicy przybyli z rodzicami i opiekunami z kilku miast regionu: - Torunia - 14 uczestników - Bydgoszczy - 6 uczestników - Brodnicy - 2 uczestników - Szubina - 2 uczestników - Nakła - 1 uczestnik - Gdańska - 1 uczestnik - Rabki Zdrój - 1 uczestnik.
Turniej wygrał zawodnik z kompletem 7 punktów Daniel Michalski z Przedszkola Radość w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajęła Alicja Śliwicka, zdobywając 6 punktów (siostra finalisty Pucharu Polski 2007, Damiana Śliwickiego - 10 miejsce). Należy dodać, iż Alicja Śliwicka będzie mogła uczestniczyć w podobnych zawodach również w przyszłym roku (urodzona w 2001 r.). Trzecie miejsce zajął Radosław Tamoń z Przedszkola nr 8 w Toruniu, zdobywając 5 punktów. Najmłodszym uczestnikiem mistrzostw był przedstawiciel rodziny o dużych tradycjach szachowych - Kacper Marchlewicz z Brodnicy (urodzony w 2002 r.).
Obsługę sędziowską prowadził Paweł Pawłowski a obsługę komputerową Krzysztof Kirsz. W trakcie zawodów każde dziecko zostało zaopatrzone w sok i batonik. Rodzice i opiekunowie podczas imprezy mogli korzystać z bezpłatnej kawy i herbaty. Na zakończenie turnieju wszystkie dzieci zostały wyróżnione dyplomami oraz upominkami. Troje najlepszych chłopców i trzy najlepsze dziewczynki wyróżniono kryształowymi pucharami oraz medalami. Zawody przebiegały w sportowej i przyjacielskiej atmosferze.