II LIGA JUNIORÓW
4-13 LIPCA 2008 - SIELPIA

Wyniki zawodników MDK 1

Drużyna MDK 1 zajęła XIV miejsce z dorobkiem 12 punktów meczowych i 33,5 punktów.

Mariusz Stoppel

Tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów-II Liga- odbyły się ponownie w województwie świętokrzyskim. Piękna Dolina rzeki Krasnej przyciągnęła na start 30 ekip z całej Polski, w tym jedyną drużynę z kujawsko-pomorskiego, czyli UKS MDK nr 1 „Hetman” Bydgoszcz. Drużyna z bydgoskich Kapuścisk do faworytów nie należała, choć po kilku rundach były całkiem realne szanse na zajęcie miejsca w pierwszej szóstce. Niestety, trudy turnieju, małe ogranie turniejowe i wymagające przeciwniczki na szachownicach żeńskich uniemożliwiły walkę o najwyższe miejsca. Cieszy zapewne fakt, że Łukasz Licznerski wygrał III szachownicę z dorobkiem 10 pkt z 11 możliwych, za co został uhonorowany pucharem i wspaniałą nagrodą- szwajcarskim zegarkiem z wygrawerowanym osiągnięciem. Świetną postawą wykazali się też pozostali juniorzy: Mateusz Brzeziński, Mateusz Mazalon (wypożyczony z MKS „Emdek”) i Janusz Kudełka, którzy łącznie zarobili kilkanaście tzw. plusów. Słowa uznania należą się szczególnie Januszowi, który walcząc z chorobą na zawodach był dobrym duchem drużyny i świetnym jej kapitanem.
Zawody zostały dobrze zorganizowane. Warunki bytowe i żywieniowe były poprawne, a gospodarze turnieju, przede wszystkim w osobie dwojącego się Leszka Jarosza robili wszystko, by młodzież wyjechała z Sielpi zadowolona (turniej blitza, grillowanie, dyskoteka, turniej tenisa stołowego, dostęp do internetu, szybko aktualizowany biuletyn turniejowy). Mimo zaprzepaszczenia szans na miejsca w czołówce zawodnicy MDK nr 1 wrócili z rozgrywek zadowoleni. XIV miejsce (dzielone zresztą od IX) ujmy nie przynosi, a zdobycie ponad 50 % punktów meczowych i małych, czyli z gry, jest dobrym prognostykiem na rok przyszły.
Awans do przyszłorocznej I ligi zdobyły trzy pierwsze zespoły, spadek zanotowało 5 ostatnich drużyn.