TURNIEJ MIKOŁAJKOWY
15 GRUDNIA 2013 - WIATRAK FORDON BYDGOSZCZ

Relacja z turnieju

Renata Paprocka - Tegoroczny Mikołajkowy Turniej Szachowy zgromadził na starcie 12 adeptów królewskiej gry w wieku od 5 do 14 lat. Najmłodsi mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w pojedynkach z doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami. Ostatecznie po rozegraniu 7 rund w kategorii do lat 14 i zarazem w całym turnieju zwyciężył Kacper Dobosz wyprzedzając punktacją pomocniczą Aleksandrę Łosińską – obydwoje po 6,5 pkt. Na dalszych pozycjach uplasowały się kolejne dwie zawodniczki Zuzanna Borkowska (6pkt) i Wiktoria Bełcikowska (5,5pkt). W kategorii do lat 12 zwyciężył Michał Ignas (5,5,pkt), do lat 10 Jakub Pawełczyk, do lat 8 Karol i Kacper Kacprzak. Najmłodszymi uczestnikami imprezy byli Ania Łosińska i Miłosz Murawski, wykazali się dużym sportowym zacięciem i kto wie, czy za rok-dwa nie zajdą się w ścisłej czołówce turnieju. Turniej przebiegał w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, na najlepszych uczestników czekały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Zapraszamy za rok!