XVI TURNIEJ SZACHOWY
29 MARCA 2014 - SZUBIŃSKI DOM KULTURY SZUBIN

I miejsce Aleksandry Moski (dziewczynki) III miejsce Gabrysi Marciniak (dziewczynki)

Relacja z turnieju

W dniach 29-30 marca 2014 roku odbył się w Szubinie cykl 6 imprez szachowych, wśród których znalazł się XVI Turniej Szachowy (poprzednie edycje rozgrywano w bydgoskim ZS 26 i raz w budynku Poczty Głównej)  skierowany dla dzieci do lat 12. Zawody przeprowadzono w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie 7 rund. I miejsce w grupie chłopców zajął Karol Kacprzak, który wygrał wszystkie 7 partii (Chemik Bydgoszcz), II miejsce Wojciech Florek (Chemik Bydgoszcz), a III miejsce Wiktor Tański (Baszta Żnin). I miejsce w grupie dziewcząt wywalczyła Aleksandra Moska (MDK 1 Bydgoszcz) przed Mariką Metelską z Bydgoszczy i Gabrysią Marciniak (MDK 1 Bydgoszcz). Wszystkie 3 dziewczynki zdobyły po 3 punkty. O kolejności miejsc zdecydowała punktacja dodatkowa.