Szkoła Podstawowa nr 60 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy

Nawigacja

Biblioteka internetowa

Aktualnie online

-> Gości online: 16

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 306
-> Najnowszy użytkownik: czczcz

Losowa fotografia

Reklama

MEN

MIASTO BYDGOSZCZ

KURATORIUM OŚWIATY BYDGOSZCZ

MUKS

SZKOŁA PŁYWANIA AQUARIUS

PORTAL OSIEDLOWY

Statystyki reklamowe

Telefon w sprawie dzieci

Od grosika do złotówki

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

.

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

BIP

Budka lęgowa SP60

Nasz Patron - Hubert Wagner

Bydgoszcz Inaczej

II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej

Najczystsza w Polsce

BKS Transfer Bydgoszcz

MUKS Rekin

Stowarzyszenie

NASZ PATRON


15 lipca 2009r. Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę o nadaniu Zespołowi Szkół nr 26 imienia Huberta Wagnera. Naszym patronem został legendarny trener polskich siatkarzy, którzy w  roku  1974  zdobyli  mistrzostwo  świata  w  Meksyku,  a  w  dwa  lata  później  złoty   medal olimpijski w Montrealu.  Na wybór patrona miały wpływ sukcesy naszych uczniów z klas o profilu siatkarskim, którzy od lat odnoszą sukcesy na szczeblu miejskim, wojewódzkim a nawet ogólnopolskim. Propozycja, aby to właśnie Hubert Wagner został naszym patronem spotkała się z aprobatą grona pedagogicznego, rodziców a przede wszystkim społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
17 października 2009r miała miejsce podniosła uroczystość nadania naszej szkole imienia i sztandaru.

Hubert Jerzy Wagner urodził się 4 marca 1941 roku w Poznaniu. Zawsze powtarzał, że najważniejszą cechą, którą wyniósł z rodzinnych stron była zaciętość i zawziętość. Mówiono o nim „uparty Poznaniak”, a on potwierdzał, że taki właśnie jest. W Warszawie otrzymał siatkarskie szlify, grając w zespole AZS AWF Warszawa, z którym zdobył cztery tytuły mistrza Polski.

W reprezentacji Polski występował w latach 1961-71. Rozegrał w niej łącznie 194 spotkania, będąc przez wiele lat kapitanem drużyny. Był także członkiem reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Meksyku (1968), gdzie wraz z kolegami z zespołu zajął piąte miejsce. Pomimo tych niewątpliwych sukcesów w sercach kibiców pozostanie zawsze pamiętany przede wszystkim jako genialny szkoleniowiec.

W 1973 roku doszło do zmiany na stanowisku trenera reprezentacji Polski w siatkówce. Nowym selekcjonerem został młody, zaledwie 32 letni Hubert Jerzy Wagner. W światku siatkarskim pojawiły się głosy, że błędem było powierzanie tak odpowiedzialnej funkcji komuś tak młodemu, bez odpowiedniego doświadczenia w pracy szkoleniowej. Jak się później okazało krok ten był strzałem w dziesiątkę. Podstawą sukcesów stała się gigantyczna praca treningowa, której cel i potrzebę zrozumieli i zaaprobowali zawodnicy, gruntowna przebudowa taktyki i sposobu gry reprezentacji oraz zasadnicza zmiana w psychice zawodników, którzy - jak twierdził ich trener - byli znakomitymi siatkarzami, tylko nie wiedzieli do tej pory o swojej wielkości. Konsekwentna realizacja celu, znajomość psychologii ułatwiająca trenerowi pracę z zespołem sprawiły, że polscy siatkarze zdobyli złote medale na mistrzostwach świata w Meksyku i wygrali igrzyska olimpijskie w Montrealu.

Po tych sukcesach Wagner został trenerem reprezentacji Polski kobiet (1978-1979) a następnie trenował zespoły ligowe. W roku 1983 sięgnął z warszawską Legią po tytuł drużynowych mistrzów Polski. Kolejnymi etapami w jego karierze szkoleniowca była praca z męskimi drużynami pierwszoligowymi a także powrót (w latach 1996-1998) do funkcji trenera reprezentacji narodowej.

Zginął w wypadku samochodowym w Warszawie przy ul. Wspólnej 13 marca 2002 roku. Około godziny 11.00 stracił panowanie nad samochodem, niefortunnie trafiając w inne pojazdy. Przyczyną był zawał serca.

Nikomu nie udało się powtórzyć Jego sukcesu, co najlepiej świadczy o skuteczności stosowanych przez Niego metod.

" Drużyna dobrze przygotowana, świadoma swojej siły, potu i pracy włożonej przed decydującym starciem, rzadko bywa słaba psychicznie. Odporność psychiczna w sporcie jest niczym innym, jak funkcją umiejętności, stopnia wytrenowania." - tak brzmiało credo trenerskie Huberta Wagnera. Słowa naszego patrona można odnieść nie tylko do siatkówki, nie tylko do sportu. Mogą stać się mottem dla nas wszystkich - uczniów naszej szkoły. Chcąc osiągnąć sukces, musimy trenować, by - pewni swojej wiedzy i umiejętności - uodpornić się na stres. Postaramy się realizować słowa naszego patrona, który mawiał, że - aby pokonać przeciwników- ,,trzeba nie tylko więcej, lepiej, ale i mądrzej od nich pracować".

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
73,247,668 Unikalnych wizyt