Szkoła Podstawowa nr 60 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy

Nawigacja

Biblioteka internetowa

Aktualnie online

-> Gości online: 17

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 306
-> Najnowszy użytkownik: czczcz

Losowa fotografia

Reklama

MEN

MIASTO BYDGOSZCZ

KURATORIUM OŚWIATY BYDGOSZCZ

MUKS

SZKOŁA PŁYWANIA AQUARIUS

PORTAL OSIEDLOWY

Statystyki reklamowe

Telefon w sprawie dzieci

Od grosika do złotówki

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

.

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

BIP

Budka lęgowa SP60

Nasz Patron - Hubert Wagner

Bydgoszcz Inaczej

II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej

Najczystsza w Polsce

BKS Transfer Bydgoszcz

MUKS Rekin

Stowarzyszenie

Historia szkoły


HISTORIA SZKOŁY

Zaczęło się ponad 20 lat temu, kiedy to pojawiła się potrzeba wybudowania nowej szkoły na osiedlu Wyżyny. Całej akcji sekundował „Dziennik Wieczorny”, który przyczynił się do założenia Społecznego Komitetu Budowy Szkoły na Wyżynach B-V w Bydgoszczy. Komitet utworzyli: Henryk Rydzyński, Kazimierz Gawiński, Bronisław Kubiak i Jerzy Sitarek. Zadaniem komitetu było szukanie protektorów we władzach miasta, zjednywanie sponsorów, wśród których znaleźli się: Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej PZ-MOT, „Zachem”, „Kabel”, Bydgoska Fabryka Mebli. Mieszkańcy osiedla natomiast zorganizowali kwestę na cel budowy szkoły.Dzięki hojności Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej zakupiono kolorowe telewizory, magnetowidy, pianino, słowniki i encyklopedie. Bydgoska Fabryka Mebli przyczyniła się do wyposażenia pokoju nauczycielskiego w ładne i funkcjonalne meble. Z inicjatywy dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 42, Heleny Feldheim, zorganizowano wśród nauczycieli i uczniów zbiórkę książek do biblioteki nowej szkoły. Do tej zbiórki dołączyły również inne szkoły na Wyżynach a nawet z przylegających dzielnic Bydgoszczy. Rodzice angażowali się w pomoc w wykańczaniu i wyposażaniu sal lekcyjnych.

Wreszcie po półtorarocznej budowie szkoła mogła otworzyć swoje podwoje. Pierwszy dzwonek w jej murach zabrzmiał 1 września 1989 roku. Dyrektorem szkoły został Mieczysław Graczyk, który piastował to stanowisko przez 18 lat. Szkoła wykształciła i wychowała tysiące absolwentów. Na wybór ich dróg życiowych mieli wpływ uczący pedagodzy, którzy nie tylko przekazywali wiedzę, ale również wychowywali. Wielu uczniów stało się naukowcami, lekarzami, nauczycielami, a niektórzy wybitnymi sportowcami.

Przez 20 lat istnienia szkoły wiele sytuacji wpłynęło na jej rozwój, charakter i specyficzny klimat. Niektóre stały się tradycją . Należałoby wymienić uroczyste pasowanie na ucznia połączone z przysięgą złożoną na ręce dyrekcji szkoły, pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, szkolne i klasowe andrzejki, Wigilie, Dzień Sportu, piątkowe dyskoteki, bale absolwentów, uroczystości z okazji zakończenia szkoły, najpierw ośmioklasistów, a po reformie, uczniów klas szóstych i trzecich klas gimnazjalnych. Co roku wybierany jest najlepszy absolwent, który w szczególny sposób zaistniał w naszej szkole- otrzymuje on tytuł „primus inter pares”. Pamiętajmy o licznych klasowych wycieczkach integrujących na zawsze społeczności klasowe, rajdach, obozach sportowych w Jastarni i Kościelisku.

Uczniowie zdobywali i zdobywają laury w konkursach i w zawodach sportowych na szczeblu miejskim, wojewódzkim, krajowym a nawet europejskim. Brali udział w konkursach recytatorskich, oratorskich, przedmiotowych, omnibusach, rambitach i sejmikach uczniowskich. Zostawali laureatami bądź finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka polskiego, biologii, fizyki, matematyki. W kolejnych edycjach Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” począwszy od 1993 roku, wzięło udział łączenie blisko 1100 uczniów naszej szkoły. Sześciokrotnie nasi uczniowie uzyskali tytuły laureatów i nagrody główne w postaci wycieczek zagranicznych, 33 razy uzyskali nagrody I stopnia za bardzo dobry wynik. Ponadto 97 uczniów otrzymało nagrody II stopnia za wyróżnienia.

Nasza szkoła wielokrotnie angażowała się w akcje charytatywne na rzecz Domu Małego Dziecka czy Domu Opieki Społecznej. Współpracujemy z klubem sportowym Chemik, Pałacem Młodzieży, Schroniskiem dla Zwierząt.

Przez wiele lat obecny dyrektor szkoły, pan Leszek Gozdek, prowadził Teatr 13 Aktorów.Młodzi aktorzy otrzymywali liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach i festiwalach teatralnych, a przedstawienia przez nich zagrane na długo zapadły w pamięci widzów.

KALENDARIUM
1989/1990
Mimo jeszcze niewykończonych sal otwarto nową szkołę. Odbyła się uroczysta inauguracja na boisku szkolnym. Wszyscy byli bardzo wzruszeni i ciekawi: jak to będzie?
Po raz pierwszy najmłodsze klasy wygłosiły ślubowanie - uczniowie zostali pasowani na pierwszoklasistów. Wszystko pachniało nowością. Jeszcze nie oddano do użytku sali gimnastycznej . Zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na boisku lub na szkolnych holach.
Pierwszy Dzień Dziecka w naszej szkole. Odtąd 1 czerwca obchodzimy Dzień Sportu. Nie samą nauką człowiek żyje, trzeba też zadbać o kształtowanie osobowości, widzieć coś więcej, niż czubek własnego nosa. Dlatego już w pierwszym roku uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej na rzecz pogotowia opiekuńczego Pierwsze uroczyste zakończenie roku szkolnego . Pierwsze koty za płoty!
1990/1991
Zwycięstwo naszej szkoły w Turnieju ,,Białego Misia” . Napisali o nas w prasie! Pierwszy raz obchodziliśmy Wigilię. Odtąd co roku urządzane będą Wigilie klasowe i szkolne w pięknej oprawie przygotowywanych przez uczniów jasełek. Z myślą o dzieciach, które nigdzie nie wyjeżdżały w czasie ferii zimowych, zorganizowano półkolonie, które również są kontynuowane. Niektórzy twierdzą, że nie chce im się chodzić do szkoły, a przychodzą tu nawet w ferie.
1991/1992
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowano obóz sportowy w Jastarni dla uczniów klas sportowych. Dla niektórych z nich był to jedyny wakacyjny wyjazd. Zaowocowało to późniejszymi bardzo dobrymi wynikami sportowymi. Zintegrowało też uczniów nowej klasy sportowej. Kolejny raz udaje się nam zwyciężyć w Turnieju Białego Misia. A nie było łatwo, bo rywale nie spali i próbowali odebrać nam tytuł.
1992/1993
Wielki konkurs na najlepiej urządzoną salę lekcyjną. Pracownie zostały pomalowane i wzbogacone o nowe pomoce naukowe wykonane najczęściej przez rodziców. Wzięliśmy udział w akcji zbierania pieniędzy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Uczestniczymy w tej akcji do dziś, nad zbiórkami pieniędzy czuwa Samorząd Uczniowski.
1 kwietnia odbył się konkurs ekologiczny „Rambit”. Przy tej okazji zorganizowano wiele zabaw sportowych i zbiórkę makulatury. Za uzyskaną kwotę zakupiono 96 nowych książek do biblioteki szkolnej.
1993/1994
W tym roku po raz pierwszy odbył się konkurs recytatorski poezji religijno - patriotycznej. W związku z 75 rocznicą niepodległości Polski przygotowano wystawę historyczną upamiętniającą to wydarzenie. Drużyna harcerska pod kierunkiem pani Emilii Domańskiej zorganizowała zbiórkę prezentów gwiazdkowych dla Polaków mieszkających na Litwie. Był to również pierwszy rok uczestnictwa najlepszych uczniów naszej szkoły w Kangurze Europejskim. Pieczę nad konkursem w naszej szkole sprawuje pani Maria Augustyniak.Finalistą został Michał Czajka. Marcin Gośka został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Natomiast w finale miejskim Mini Olimpiady Matematycznej IVmiejsce zajęła Agnieszka Mikołajczyk.
Pierwszy pieszy rajd po okolicach Bydgoszczy z udziałem uczniów i nauczycieli. Nauczyciele angażowali się także w organizację imprez osiedlowych, jak choćby w „Dzień Dziecka – Wyżyny 94”.
1994/1995
Jak zwykle przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątanie Świata” na terenie naszego miasta. Został przygotowany cykl wieczornic poświęconych zwycięstwu nad faszyzmem. W związku z tym zaprezentowano program poetycko-muzyczny „Do Ciebie Polsko”. 1995/1996
Po raz kolejny szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej „Dzień pomocy wobec każdego nieszczęścia”.
Aneta Kowalska zajęła II miejsce w konkursie krasomówczym pod hasłem „Znam legendy i przypowieści związane z Bydgoszczą”. „ Teatr 13 Aktorów” zajął I miejsce w I Bydgoskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych.
Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w pochodzie zorganizowanym z okazji 650-lecia naszego miasta. Nasi uczniowie przepięknie prezentowali się w strojach historycznych.
Martyna Wilbrandt, Aleksandra Kiedrowicz, Agnieszka Wójt zajęły II miejsce w Wielkim Konkursie Wiedzy o Bydgoszczy.
Nasi utalentowani uczniowie, Magdalena Kutnowska, Katarzyna Kalka i Agata Długosz, Izabela Grzywińska , Paulina Klarman i Jakub Bogunia, zostali laureatami kilkunastu konkursów plastycznych, zdobywając szereg nagród i wyróżnień, a ich prace można było oglądać m.in. w Salonie BWA.
Radek Ruciński zdystansował swoje koleżanki i kolegów i zajął I miejsce w Miejskiej Olimpiadzie Matematycznej
Po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs oratorski „ Srebrne Usta”
1996/1997
W tym roku pod hasłem „Sprzątanie świata’ klasa pod kierunkiem pani Danuty Sobocińskiej przygotowała inscenizację pt. „Eko-Kapturek”.. Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo Radka Rucińskiego w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym.
Laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zostały Magdalena Graczyk i Aleksandra Kiedrowicz , zaś laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego Martyna Wilbrandt.
Nasza szkoła zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
W czerwcu niezwykłe przeżycie - przez kilka dni gościliśmy polskie dzieci z Łotwy. Zwiedzały naszą szkołę, obserwowały lekcje, na zakończenie otrzymały od nas pamiątki. Natomiast one pożegnały nas spektaklem teatralnym
1997/1998
Zofia Bonin zajęła II miejsce w Wielkim Dyktandzie „O Złote Pióro Pelikana”. Angelika Jagodzińska natomiast zwyciężyła w konkursie plastycznym „Sprzątamy Świat”.
Ukazał się pierwszy numer gazetki „Szkolny News”. Sukcesem było uczestnictwo Pauliny Klarman w IX Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”.Finalistą konkursu wojewódzkiego „The English Language and Culture Competition” został Piotr Gadomski, co zapewniło mu miejsce w liceum. Natalia Grzybowska i Justyna Karczewska zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
Wojciech Pacewicz zajął V miejsce w III etapie Konkursu Wiedzy o Parlamencie RP i Wybitnych Ludziach tworzących Dzieje Polskiego Parlamentu Nasza szkoła wsparła, poprzez rozprowadzenie cegiełek w postaci nalepek, Fundację Na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Środki, które udało się pozyskać, pomogły sfinansować kosztowne i specjalistyczne operacje podopiecznych fundacji.
1998/1999
W tym roku obchodziliśmy Dni Europejczyka. Poszczególne klasy, pod kierunkiem wychowawców, przygotowały w salach gazetki ścienne dotyczące określonego państwa. Zwycięstwo Radka Rucińskiego w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
Agnieszka Walther i Malwina Wilbrandt zajęły pierwsze miejsca w konkursie plastycznym „Szkoła moich marzeń”.
Anna Frydrych została finalistką XXV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Przy Szkole Podstawowej nr 60 zostało utworzone Gimnazjum nr 15 Sportowe.
1999/2000
Obchodziliśmy jubileusz X-lecia naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Wojewoda Kujawsko - Pomorski, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Przewodniczący Rady Miasta, Kurator Oświaty, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i wielu innych znakomitych gości. Wspomnienia przeplatały się z życzeniami. Towarzyszyły im zabawy sportowe, m.in. mecz piłki siatkowej rozegrany między nauczycielami a rodzicami uczniów.
2000/2001
W bibliotece szkolnej gościł znany bydgoski dziennikarz, publicysta, satyryk, autor wielu książek traktujących z przymrużeniem oka naszą rzeczywistość, Zdzisław Pruss. Gość okazał się świetnym gawędziarzem.
Aleksander Mierzbiczak zwyciężył w konkursie matematycznym „Alfik”. Katarzyna Wolnikowska została laureatką Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”
Marta Jarmużek zdobyła I miejsce w ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Dziecko i pies” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie. Monika Borsz zajęła II miejsce w Drugim Miejskim Konkursie Ortograficznym „Ort-bój”.
Bydgoska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej przyznała naszemu wychowankowi, Jerzemu Jańcowi, III nagrodę za prace nadesłaną na konkurs plastyczny „Odkrycia i wynalazki nowego tysiąclecia”. Marek Ziółkowski otrzymał nagrodę główną za malarską interpretację kujawsko-pomorskich pejzaży V edycji imprez plastycznych o tematyce regionalnej. W konkursie „Bydgoszcz- pędzlem, kredką i ołówkiem” Agnieszka Walther, Barbara Cesarz i Wojciech Bielecki zdobyli nagrodę główną..
21 czerwca 2001 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 60. Gośćmi uroczystości byli między innymi Prezydent Miasta, Wiceprezydent Miasta, Przewodniczący Wojewódzkiego Sejmiku Samorządowego, przedstawiciele instytucji, które przyczyniły się do budowy i wielu innych. Teatr 13 Aktorów w kwietniu na IV przeglądzie Szkolnych Teatrów Kameralnych nagrodzono Grand Prix za spektakl „ Krzesła” E. Ionesco, I miejscem za monodram „ Kontrabasista” . W czerwcu młodzi aktorzy zdobyli wyróżnienie w czasie IV Płośnickiego Lata Teatralnego.
2001/2002
Nasza szkoła nawiązała kontakt z dziećmi i nauczycielami ze szkoły średniej im. Jędrzeja Śniadeckiego w Solecznikach na Litwie. Nauczycielki z tej szkoły: Jolanta Wołosewicz i Irena Sworobowicz zostały zaproszone na zajęcia z kształcenia zintegrowanego, które przeprowadziła Bożenna Bielska. Goście z Litwy opowiedzieli o swojej pracy w polskiej szkole, o miejscach pobytu naszego poety Adama Mickiewicza na Litwie. W podziękowaniu za cenne informacje nasze koleżanki obdarowały gości materiałami do pracy z dziećmi.
Paulina Małkowska zajęła II miejsca w konkursie „Szkoła moich marzeń” Agata Wiśniewska, Kamila Pejka i Joanna Huryn zostały laureatkami miejskiego konkursu literackiego „ Gimnazjaliści – dzieciom”
Maciej Pruss zajął 1 miejsce w konkursie fotograficznym „Bydgoszcz w fotografii”, a Katarzyna Fibor w konkursie „Przesłanie z 11 września’’
Maria Lipińska, Katarzyna Berent i Ola Bagrowska zostały laureatkami konkursu międzyszkolnego „Bydgoszcz Moje Miasto”
Finaliści V Miejskiego Konkursu Ortograficznego „ORT-BÓJ” to Joanna Borońska,Kamil Kowal i Marta Raszeja.
W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na 1. miejscu uplasował się Szymon Dąbrowski zaś na 2. Tomasz Graul. Uczniowie z „Teatru 13 Aktorów” po raz kolejny zajęli I miejsce w VI Przeglądzie Szkolnych Teatrów Kameralnych
Odbył się konkurs o tytuł Mistrza Dobrych Obyczajów, który również staje się tradycją szkoły. Odpowiadaliśmy na z pozoru proste pytania przygotowane przez p. Brygidę Lewandowską. Okazało się, że zasady savoir – vivre’u to prawdziwa wiedza tajemna. Laureaci uczestniczą w kolejnych edycjach Bydgoskiego Pojedynku Kulturalnego dwukrotnie zajmując zaszczytne drugie miejsce.
24 maja 2002 roku odbyła się uroczystość otwarcia basenu „Laguna”.
2002/2003
Uchwałą Rady Miasta szkoła przekształciła się w Zespół Szkół nr 26 obejmujący Szkołę Podstawową nr 60 i Gimnazjum nr 15.
Międzynarodowy sukces odnieśli uczniowie Marta Jasińska, Paweł Góra, Karol Hinc,zajęli I miejsce w konkursie „Moja mała ojczyzna na tle zintegrowanej Europy”. Iga Ochocka została finalistką ogólnopolskiego literackiego konkursu "Przekonaj mamę, przekonaj tatę" organizowanego przez Biuro Integracji Europejskiej. Jan Teresiński zwyciężył w konkursie matematycznym „Wyżyny 2003” a Monika Borsz zdobyła główną nagrodę w konkursie „Kangur 2003”.
Nasza drużyna harcerska otrzymała dyplom za udział w II edycji Miejskiego Konkursu „Ratujmy życie”.
2003/2004
Anna Siłakowska finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów III klas gimnazjum.
Martyna Kuźmicka zajęła II miejsce w konkursie literackim "Szkoła moich marzeń". Tym większa satysfakcja, że konkurs ma teraz zasięg ogólnopolski. Paweł Góra laureatem w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”.
Joanna Homma I Arkadiusz Cała finalistami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych.
III miejsce Emilii Nadolnej w konkursie ortograficznym ,,ORT-BÓJ”. I miejsce dla Michała Tojka w konkursie Ekologicznym ,,Woda źródłem życia”. III miejsce dla Teatru 13 Aktorów w XIII Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych. W roku 2004 otrzymaliśmy dyplom dla Najczystszej Szkoły w Polsce.
2004/2005
Monika Jaszczyszyn zajęła III miejsce w Konkursie Kolęd.
III miejsce w konkursie „Grzeczność na co dzień” zajęła świetlicowa drużyna SP60. Julicie Nowakowskiej przypadło II Miejsce w konkursie „Bydgoszcz- piórem i pędzlem malowana”.
III Miejsce w konkursie „Współcześni Polacy w obiektywie” zajął Karol Hnc, zaś Przemysław Kalitowski III miejsce w Konkursie Matematycznym „Liga zadaniowa”. Laureatką Wojewódzkiego Konkursu „Mój Rejon w Europie” 2005 r. została Natalia Cackowska.
2005/2006
Rada Osiedla Wyżyny i Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizowały Przegląd Jasełek. Nasz zespół zajął w konkursie II miejsce.
W ramach obchodów XXIV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej został zorganizowany konkurs plastyczny „Kościoły Bydgoszczy”. Laureatkami tego konkursu zostały: Anna Borzych, Weronika Rutkowska i Monika Jaszczyszyn.
W konkursie plastycznym „Bydgoszcz-moje miasto” Weronika Rutkowska zajęła I miejsce. W kwietniu 2006 roku odbył się I Miejski Ogólnoszkolny Festiwal Literatury i Sztuki Scince Fiction i Fantazy „Ponad horyzontem wyobraźni”. Nasza uczennica Ewa Łozicka zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Świat skrzy się barwami fantazji”. Michał Woś zajął III miejsce w międzyszkolnym Konkursie Humanistyczno-Przyrodniczym dla szóstoklasistów.
Kamil Frankiewicz i Paweł Poturalski zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.
Milena Pałczyńska zajęła V miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Młody Polonista”. Nasi uczniowie uplasowali się na I miejscu w Szkolnym Festiwalu Wiedzy o Bydgoszczy „Bydgoszcz-Moje Miasto” oraz na II miejscu w Mistrzostwach Bydgoszczy Szkół Podstawowych w Szachach.
Andrzej Dacki laureatem w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”.
Martyna Maxelon zajęła II miejsce w V Miejskim Konkursie Recytatorskim„Brzechwolandia”.
Klaudia Sengebusch zwyciężyła w międzyszkolnym konkursie literackim „Zapraszam cię, by przenieść się w świat Baśni Andersena”.
2006/2007
Efektywnie uczestniczyliśmy w akcji Góra Grosza.
Uczniowie pod kierownictwem pani Aleksandry Szczeszak przygotowali ZADUSZKI POETYCKIE. Przeżyliśmy nieco smutny, nostalgiczny, ale jakże piękny wieczór. Przemek Kalitowski, Piotr Weder i Piotr Pankowski zajęli II miejsce w Konkursie Zawodoznawczym zorganizowanym w ramach Ogólnopolskich Targów Edukacji i Pracy „Młodzież-Praca-Perspektywy”.
Laureatką Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2006” została Magdalena Mrozińska, która w nagrodę pojechała do Legolandu w Danii. Emilia Nadolna zajęła III miejsce w konkursie „ Bydgoskie Pejzaże” i I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego.
W naszej szkole odbył się rejonowy etap Konkursu Polonistycznego dla uczniów klas szóstych.
Sandra Grzeszczak z III A została finalistką Konkursu Polonistycznego dla uczniów III klas gimnazjum.
Lidia Mirota i Marcin Florkowski zajęli III miejsce w Konkursie Matematycznym „Liga zadaniowa”.
Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Nasza szkoła-bezpieczna szkoła”. Z inicjatywy Straży Miejskiej przeprowadzono program prewencyjno-profilaktyczny „Niebieski tydzień”.
Pożegnaliśmy wieloletniego dyrektora szkoły Mieczysława Graczyka, który odszedł na emeryturę.
2007/2008
Stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 26 objął nauczyciel muzyki, Leszek Gozdek. Agnieszka Mikrut, która od wielu lat pomagała chorym w hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki została Wolontariuszem Roku konkursu „Ośmiu wspaniałych”. Jej poświęcenie dla drugiego człowieka i zaangażowanie zasługuje na najwyższe laury. Lidia Mirota i Bartosz Nawrotek laureatami Konkursu Matematycznego „Liga zadaniowa”.
Dwie główne nagrody w konkursie matematycznym „Kangur 2008” zdobyli nasi uczniowie: Michał Tepper i Lidia Mirota. W nagrodę zwycięzcy pojechali na wycieczki zagraniczne.
Aleksandra Klocek zajęła I miejsce w konkursie literackim „Bydgoszcz piórem i pędzlem malowana”.
Lidia Mirota dokonała niebywałego osiągnięcia – została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego i Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. 10 maja 2008 roku po raz pierwszy w historii szkoły obchodziliśmy Święto Szkoły. Ważnym wydarzeniem było ukazanie się szkolnej gazetki „Projekt 26”, którą redagują sami uczniowie pod bacznym okiem pani Brygidy Lewandowskiej.
2008/2009
W związku z 60-leciem Polskiej Animacji obchodziliśmy Dzień Kinematografii. Karolina Mikołap zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie polonistycznym „PINGWIN 2008”.
Marcin Tepper i Bartosz Nawrotek laureatami Konkursu Matematycznego „Liga zadaniowa”.
W Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Polska Piastów” 2009 r. I miejsce zajęli Monika Klon, Monika Deszczyńska, Karolina Witkowska. Aleksandra Klocek i Joanna Kozar laureatkami konkursu„Bydgoszcz piórem i pędzlem malowana”.
W IX Miejskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Muzycznych „Muzykolandia 2009” zespół wokalny założony i prowadzony przez Doriana Makowskiego zajął I miejsce. Już po raz drugi obchodziliśmy Święto Szkoły.
2009/2010
17 października odbyła się niezwykle podniosła uroczystość nadania naszej szkole imienia i sztandaru. Naszym patronem został legendarny trener polskich siatkarzy, Hubert Wagner.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [Brak oceny]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Brak oceny]
Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 100% [1 głos]
Wygenerowano w sekund: 0.02
72,937,672 Unikalnych wizyt